• Opakované poškozování plotu sousedovic psem

• Nebojte se zeptat na cokoliv, rádi vám poradíme ...
Nebojte se zeptat na cokoliv, rádi vám poradíme ...

Moderátor: KK Babice

#7  od PavelPolívka
 pon 14. led 2019 9:26:18
Ahoj,

mám problém se sousedovic psem, který už poněkolikáté prokousal náš nový plot, aby se dostal k nám na dvorek za mým psem. Následně můj pes vzniklou dírou vždy utekl ven. Chci se zeptat na dvě věci:
  1. jaké opatření byste mi doporučili pro to, aby se situace už neopakovala, s tím, že:
    • Toto opatření budu muset udělat já, jelikož ze strany sousedů není valný zájem na tom, aby se situace nějak definitivně vyřešila.
    • Chtěl bych rozhodně zachovat jinak dobré sousedské vztahy.
  2. Nenaučí se tak můj pes utíkat "skrze plot" také?
Za každou dobrou radu předem velké díky!
 #8  od Lenka Kubešová
 pon 14. led 2019 16:59:51
Ahojky,
co se týče plotu, tak ten můžeš upravit na své náklady tak, aby ti to už nemohl jejich pes prokousat. Dnes už neplatí že po pravé straně je můj plot. Záleží na domluvě sousedů. Bylo by dobré za sousedy zajít a probrat to s nimi.
Druhá otázka je jestli se tvůj pes nenaučí utíkat dírou v plotu. Pokud jsem pochopila, tak zatím utekl vždy dírou co vykousal jiný pes. Tudíž si myslím, že jestli ho u toho nepozoruje a tím se to od něj nenaučí, tak by s tím neměl být problém. Tvůj pes má v hlavě vidím díru, můžu ven. Zatím tam nemá vidím plot, jdu vykousat díru.
Lenka
 #9  od PavelPolívka
 pon 14. led 2019 17:43:43
Upravit nový plot by bylo zřejmě nejlepší řešení, avšak při jeho délce cca 30 m by to znamenalo poměrně vysoké náklady. Musím najít jiné řešení. Díval jsem se na elektronický neviditelný ohradník, jenomže to není řešení pro obě strany, takže nezbývá, než elektrický plot (koňský ohradník). Po přečtení příspěvků na fóru Rudolfa Desenského si myslím, že by to mělo být dobré řešení.